TikTok HizmetleriSosyal Medya

TikTok Takipçi Sayısı Arttırma Taktikleri ve Yöntemleri

Tiktok günümüzde en popüler sosyal platformlardan birisi haline gelmiştir. Aylık 400 milyonu aşkın aktif kullanıcısı vardır. Git gide popülerleşen bu uygulamada herkes takipçi sayısı arttırma ve popüler olma yollarını aramaktadır. Durum böyle oluncda da sık sorulan sorular arasında TikTok Takipçi Sayısı Arttırma yolları, yöntemleri, taktikleri artık adına ne derseniz deyin aranmaya başladı. Sosyal Peri olarak tiktok’tan kesin sonuçlarla takipçi arttıracağınızı garanti ederiz. Eğer, her şeyi uygulayıp yine de takipçi kazanamıyorsanız size 1 ay boyunca danışmanlık hediye ediyoruz.

Tiktok Nedir?

Dünyadaki çoğu kişinin artık en az bir sosyal platformda hesabı var. Bu sosyal platformlardan en gözdesi şu an için Tiktok’tur. Kısaca Tiktok artık neredeyse herkesin telefonunda yüklü olan bir uygulamadır. Her genç telefon kullanıcısı telefonuna neredeyse bir kez Tiktok indirmiştir. Bu uygulama sizden üye olmanızı talep etmez. Tiktok’ta üye olmadan çeşitli videoları izleyebilirsiniz. Üye olduktan sonra da kısa video şeklinde içerik üretmenize olanak verir.

Tiktok uygulamasında istediğiniz şarkı ve konuşma şeklinde olan ses kayıtları ile 15 saniyelik videolar çekip takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Canlı yayınlar aracılığıyla takipçilerinizle sohbet edebilirsiniz. Belirtilmesinde fayda vardır ki Tiktok uygulamasında paylaşılan videoların çoğu popüler olmuş akımları bolca içerir. Bu içerikler birbirinden farklı konuları kapsar. Tiktok’ta herkes kendi için bir şarkı parçası ve akım bulabilir. Tiktok’un yaş kategorisi oldukça geniştir. Bu sayede paylaşılan videolar çok fazla ve farklı kişilere kolaylıkla ulaşabilir. Bu uygulama sayesinde para kazanabileceğinizi de bilmenizde fayda var.

TikTok Takipçi Sayısı Arttırma Taktikleri

Tiktok’ta Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Taktikler

Unutulmaması gereken önemli noktalardan biri, fenomenlerin Tiktok’a başladığında bu platformda popüler olmaya 50-100 takipçi ile başlamışlardır. Biraz sabır ve azim ile siz de zamanla oldukça fazla takipçi kazanabilirsiniz. Takipçi kazanmanın birden çok farklı yolu vardır. Siz de bu yolları takip ederek ve doğru bir şekilde uygulayarak zamanla takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. İşte takipçi sayınızı kolayca arttırabilmek için yapabileceğiniz 9 yöntem aşağıda listelenmiştir.

1. Kullanıcı Adı

Tiktok’ta takipçi sayısını arttırmak için dikkat edilmesi gereken ilk şey kullanıcı adının çekiciliğidir. İnsanlar profilinize tıklayıp girmeden önce sizin kullanıcı adınızı görürler. Kullanıcı adınız ne kadar dikkat çekici ve hatırlanabilir olursa, takipçi kazanmanız kolay olur. Kullanıcı adınız uzun, akılda kalıcı olmayan zor ve karmaşık bir isim olursa insanlar videolarınızı beğendiklerinde profilinizi hatırlamakta zorluk çekebilirler. Bu sebeple kullanıcı adınız etkileyici ve akılda kalıcı olmalıdır. Üyeliğinizi oluştururken kullanıcı adınızı dikkatli seçmenizde oldukça fayda vardır.

TikTok Konu Seçme Video Çekme

2. Konu Seçimi

Tiktok’ta videoların içerikleri oldukça önem taşır. Bu sebeple yüklenecek videonun konu seçimi oldukça önemlidir. Video üreticileri genelde kendi profilleriyle alakalı konuları işlemeye önem verir. Tiktok’taki yeteneğinizi keşfedin ve içeriklerinizi buna göre düzenleyin. Sürekli aynı konuları işlemektense, değişik konuları da içerik olarak üretmenizde fayda vardır. Ama yine de profilinizde işlediğiniz konuları birbiriyle bağlantılı tutmaya çalışın.

3. Estetik Videolar

Tiktok’un en büyük kullanıcı yaş aralığı 16-30 yaşında olan kullancılardan oluşur. Bu yaştaki kişilerin ilk dikkat ettiği özellikler videoların kalitesi ve estetik görünümüdür. Çekici gelen videolar daha fazla izlenir ve size daha fazla takipçi kazandırır. Bu sebeple içeriklerinizi oluştururken kameranızın ve videolarınızın kalitesine oldukça dikkat etmelisiniz. Videolarınız donmamalı ve video ile ses entegre gitmelidir. Efekt ve filtre kullanımına da önem vermelisiniz çünkü TikTok’da çok fazla değişik filtre ve efekt mevcuttur.. Videolarınıza geçiş ekleyerek videolarınızın daha da çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

TikTok Etiket Hashtag Seçimleri

4. Etiketler

Bilirsiniz ki her sosyal medya platformunda olduğu gibi Tiktok’ta da içeriklerinizin alt kısmına açıklama ve etiketler koyabilirsiniz. Öne çıkan popüler etiketlere (hashtag) göz atarak siz de bu etiketleri kullanın. Bu etiketleri keşfetmek için keşfet kısmında gezinerek popüler videoların açıklama kısımlarına göz atabilirsiniz. Çok fazla ilgi görmüş ve izlenmiş videoların etiketlerini kullanarak siz de videolarınızı öne çıkabilirsiniz. Öne çıkan videolarınız sayesinde takipçi sayınız hızla artabilecektir.

5. Düet / İşbirliği

Tiktok’ta takipçi kazanmanın en hızlı yollarından biri de diğer kullanıcılarla düet yapmaktır. Tiktokçular bu tarz düet videoları çekerek birbirilerinin takipçileri tarafından tanınmayı amaçlarlar. Siz bir kişiyle düet yaptığınız zaman kişi bu videoyu paylaşabilir ve onun takipçileri sizi kolaylıkla takip edebilir. Siz de bu yöntemi takipçi sayısınızı arttırmak için kullanabilirsiniz. Çekeceğiniz yeni içeriklerinizde gündemde olan popüler insanlarla ve akımları içeren düet yaparak izlenme sayısınızı oldukça arttırabilirsiniz. İzlenme sayınız arttıkça, profiliniz daha fazla görüntülenir ve bu da size takipçi kazandırır.

TikTok Akım Takibi Yapma

6. Akım Takibi

Tiktok’ta her hafta hatta her gün bile yeni bir akım çıkabilmektedir. TikTok Takipçi Sayısı Arttırma yöntemlerinden biride akımlarını sıkı bir şekilde takip etmektir. Bunun için günün birkaç saatini Tiktok’ta geçirmeniz gerekse bile emin olun buna değecektir. Fenomenleri takip ederek yeni akımların oluşumunun en başında dahil olabilirsiniz. Keşfet akışını sürekli yenileyip kullanıcıların ilgi alanlarının hangi yönde olduğunu takip etmenizde mutlaka fayda vardır. Akımları baştan yakalarsanız ve bu akımlara dahil olursanız, videolarınız keşfete diğer kullanıcılara oranla daha önce düşecektir. Bu da size takipçi ve beğeni kazandırabilecektir. Hatta bunun yanında kendi yeteneğinizi kullanarak ya da başka bir içerik ile yeni bir akım başlatabilirsiniz. Bu sayede kullancılar sizi referans alacaklar ve bu yeni akım size takipçi kazandıracaktır.

7. Diğer Sosyal Medya Hesapları

Çektiğiniz videoları ve ürettiğiniz içerikleri sadece Tiktok’ta paylaşmakla kalmayın. Videolarınızı çeşitli sosyal platformlarda başta Insagram, Facebook, Twitter veya YouTube olmak üzere paylaşabilirsiniz. Bu sayede çeşitli platformlarda olan farklı kullanıcılara erişim sağlayabilirsiniz. Örneğin, sizi Tiktok’tan takip etmeyen ama Instagram’dan takip eden bir kullanıcı videonuzu beğenip sizi Tiktok’tan da takip etmeye başlayabilir. Bu sayede hem takipçi sayınız hem de izlenme sayınız artacaktır.

TikTok Takibe Takip Yapma Yöntemi

8. Takibe Takip

Eğer, TikTok Takipçi Sayısı Arttırma işlemi hakkında daha da kalıcı yöntemler istiyorsanız siz de insanları takip etmeli ve onların videolarını sıkça beğenmelisiniz. Bu işe takibe takip yapan kullanıcıları takip etmekle başlayabilirsiniz. Sosyal medyada bu kişilerin genellikle takipçi sayısı yüksektir ve diğer insanlarla etkileşime açıktır. Onların profilini inceleyerek bu şekilde takibe takip yapan hesapları karşılıklı takibe alabilirsiniz. Buna ek olarak, TikTok takipçi satın al işlemleri ile de takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

9. Sizin İçin Bölümü

Sizin profilinize göre düzenlenen ve video öneren sizin için bölümü, içerikleriniz için size çok fazla fikir verecektir. Tiktok video ve ses üzerine geliştirilmiş bir platformdur. İçerik olarak tıkandığınız zaman, bu tür paylaşımlar size mutlaka yeni fikirler verebilecektir. Bu sebeple sizin profilinizle bağlantılı ses ve videoları öneren bu kısımda vakit geçirip yeni şeyler keşfetmenizde oldukça fayda vardır.

4.6/5 - (12 Oy)

sosyalperi

Sosyal Peri, sosyal medya pazarlama ajansıdır. Sosyal medya platformları hakkında güncel bilgiler ve gelişmiş sosyal medya hizmetlerimiz ile sosyal medya hesaplarınızın performansını yükseltiyoruz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu