TikTok HizmetleriSosyal Medya

TikTok Jeton Alma Nasıl Yapılır?

TikTok jeton alma doğrudan TikTok uygulamasından ve web sitesinden yapılmaktadır. TikTok, kullanıcıların kaç tane jeton satın almak istediğini seçmek için özel bir seçenek sunmaktadır. Jeton satın alınabilir ve diğer kullanıcılara hediye gönderirken kullanılabilir. Kullanıcılar, arzu ettikleri ödeme yöntemiyle birlikte kaç tane TikTok jeton satın almak veya yüklemek istediklerini seçebilirler.

TikTok Jeton Nedir?

TikTok paraları, Android ve iOS akıllı cihazlarda popüler TikTok uygulamalarında kullanılan sanal bir para birimidir. Bu dijital paralar yalnızca resmi TikTok uygulamalarında satın alınabilir ve yalnızca TikTok ekosisteminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

TikTok jeton, yalnızca TikTok ekosisteminde çalışan bir TikTok para birimidir. TikTok jetonlarını kripto para birimiyle karıştırmamalısınız çünkü bu paralar gerçek para ile satın alınır ve döviz kuruna göre farklı değerlere sahiptir.

Uygulama içinde gerçek para ile TikTok jetonları satın alabilirsiniz. TikTok jeton alma sadece orjinal TikTok uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Kullanıcıların hoşuna giden içeriği sağlayan içerik oluşturuculara sanal hediyeler almak için bu jetonları kullanıyorsunuz.

TikTok paralarının temel amacı, bir TikTok canlı yayın yayını sırasında diğer kullanıcıları finansal olarak desteklemek için kullanılmalarıdır.

tiktok jeton alma

TikTok Jeton Alma Nasıl Yapılır?

TikTok paraları yalnızca uygulama içinde satın alınabilir. Uygulama, alışveriş yapabilmek için en az 18 yaşında olmanızı gerektirir. Bu gereksinimi karşılarsanız, Paralar satın aldıktan sonra saniyeler içinde TikTok’taki cüzdanınıza eklenecektir. TikTok’ta para satın almak için şu basit adımları izleyin:

 • TikTok uygulamasını mobil cihanızda açın.
 • Sağ alt köşedeki “Profil” sekmesine dokunun.
 • Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.
 • “Ayarlar ve gizlilik”i seçin.
 • “Hesap” bölümünün altındaki “Bakiye” seçeneğini seçin.
 • Satın almak istediğiniz jeton sayısını seçin ve sağ taraftaki düğmeye dokunun.
 • Ödeme yöntemini seçin ve satın alma işleminizi onaylayın.

Başarılı bir TikTok jeton alma işleminden sonra, yeni jetonlar jeton bakiyenize yansıyacaktır.

TikTok Jeton Nasıl Kullanılır?

İstediğiniz sayıda TikTok jeton alma işlemi yaptıktan sonra, bunları yaratıcılara göndermek üzere Hediyeler satın almak için kullanabilirsiniz. Sanal Hediyeler, çok çeşitli renkli stillerde gelen çıkartmalar ve animasyonlar olarak sunulur.

Yeterli jeton satın aldığınızda, favori içerik oluşturucunuzun canlı videosuna gidebilir ve hediye panelini açabilirsiniz. Seçtiğiniz hediyenin üzerindeki “gönder” butonuna basarsanız hemen ardından videoda görünecektir. Daha önce TikTok jeton alma işlemini yapmayı unutursanız sorun değil, ekranınızın alt kısmında bulunan hediye simgesine tıklamanız ve adımları uygulamanız yeterlidir.

TikTok hediye veya bağış sistemi, Twitch bahşişlerinin yenilenmiş bir formu gibidir. Burada, yayıncılar yerine video yapımcılarına bahşiş veriyorsunuz.

Bir içerik oluşturucuyu beğendiğinizde, onlara bahşiş verebilir ve Canlı yayın yayınlarında hediyelerinizle takdirinizi paylaşabilirsiniz. En sevdiğiniz TikToker’lara TikTok paralarından sanal hediyeler satın alabilirsiniz.

tiktok jeton fiyatları

TikTok Jeton Fiyatları Nedir?

TikTok paraları, TikTok uygulamasında kullanılan sanal para birimidir. Uygulama içinde çıkartmalar, filtreler ve diğer özellikleri satın almak için kullanılabilirler. Madeni paraların maliyeti, bir kerede kaç tane satın aldığınıza bağlı olarak değişir. TikTok jeton fiyatları listesi:

 • 14 jeton: 2,99 TL
 • 65 jeton: 21,99 TL
 • 330 jeton: 109,99 TL
 • 660 jeton: 219,99 TL
 • 1321 jeton: 449,99 TL
 • 3303 jeton: 1.099,99 TL
 • 6607 jeton: 2.199,99 TL
 • 16500 jeton: 5.499,99 TL

Coin’ler, TikTok’un kullanıcıların en sevdikleri içerik oluşturuculara sevgilerini ve desteklerini göstermek için gerçek parayla satın alabilecekleri uygulama içi para birimidir. Paraları, TikTok’ta diğer kullanıcılara vermek üzere Hediyeler satın almak için kullanabilirsiniz. Esasen, diğer içerik oluşturuculara içerikleri için “bahşiş vermenin” bir yolu.

Öte yandan, içerik oluşturucular aldıkları Hediyeleri alıp gerçek parayla nakde çevrilebilecek Elmaslara dönüştürebilir. Farklı Madeni Paraların her gün farklı değerleri vardır, bu da onların maliyetinin dalgalanacağı anlamına gelir.

tiktok ucuz jeton

TikTok Ücretsiz Jeton Nasıl Alınır?

TikTok uygulamasında, herhangi bir web sitesinde veya üçüncü taraf uygulamasında ücretsiz TikTok jeton alma yolu yoktur. TikTok jetonları hiçbir yerde kazanılamaz ve sadece ülkenizin resmi parasıyla TikTok Apple veya Android uygulamasında satın alınabilmektedir.

TikTok kullanıcılarına ücretsiz TikTok jeton verdiğini iddia eden çok sayıda dolandırıcılık web sitesi ve uygulama vardır. Fakat bu web siteleri ve uygulamaları genellikle TikTok hesabınızı ele geçirmek için, kişisel verilerinizi toplamak veya bankacılık bilgilerinizi almak için tasarlanmış çevrimiçi dolandırıcılık yöntemleridir.

TikTok Hediye Türleri Nelerdir?

TikTok Hediyeleri sadece TikTok’ta oldukça popüler olan kişilere verilir. TikTok kullanıyorsanız, canlı videolarda TikTok hediyeleri görmüş olmalısınız. Canlı videolarda, bir kişi gelir ve çevrimiçi performans gösterir ve tüm takipçileri aynı canlı yayını izleyebilir ve onunla birlikte bazı hediyeler gönderebilir.

TikTok’ta birine hediye göndermek istiyorsanız, TikTok jetonlarına sahip olmak çok önemlidir çünkü TikTok jeton alma işlemi yapmadan hediye gönderemezsiniz. TikTok hediye türleri:

 • Panda – 5 jeton
 • İtalyan Eli – 5 jeton
 • Aşk Patlaması – 25 jeton
 • Güneş Kremi – 50 jeton
 • Gökkuşağı Kusması – 100 jeton
 • Konser – 500 jeton
 • Ben Çok Zenginim – 1.000 jeton
 • Drama Kraliçesi – 5.000 jeton

tiktok hediye

TikTok Jeton ve Elmas Arasındaki Fark Nedir?

TikTok jetonları, gerçek para kullanarak satın aldığınız uygulama para birimdir. TikTok Elmasları, canlı bir yayıncıya hediye ettiğiniz şeydir. Canlı bir yayıncıya bağış yaptığınızda madeni paraları elmaslara çevirirsiniz. Bir elmas, bir madeni paranın %50’si değerindedir. Bir TikTok madeni parası yaklaşık 1 senttir. Ancak dalgalanma gösterebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Ayrıca birçok kişi TikTok nasıl para kazanılır sorusunun cevabını merak etmektedir. Yayıncılar, gelen jetonları elmasa çevirerek ödeme alabilmektedirler.

TikTok Paraları Masaüstünde Neden Daha Ucuz?

TikTok paralarını uygulama yerine TikTok web sitesinden satın aldığınızda %31’e kadar tasarruf edebilirsiniz. Bunun nedeni, uygulama mağazalarının, mağazanın ödeme süreçleri aracılığıyla uygulama şirketlerine yapılan ödemeler için bir komisyon ücreti almasıdır.

TikTok’un yaratıcıları gibi büyük şirketler için Apple App Store ve Google Play Store, uygulama içi satın alımlardan %30 komisyon ücreti alır. TikTok, uygulama mağazalarının kesinti yapmasına izin vermek yerine, bu ücreti hesaba katar ve uygulama içinde daha yüksek fiyatlar talep ederek müşterinin ekstra ücreti ödemesini sağlar.

Ancak TikTok’un web sitesinin bir uygulama mağazasında barındırılması gerekmediğinden, masaüstü web sitesi üzerinden yapılan ödemelerde, mobil uygulama vitrinlerinde olduğu gibi komisyon ücreti eklenmez.

TikTok etkileşiminizi arttırmak için TikTok beğeni satın al işlemleri ile sayfanızdaki toplam beğeni sayısını yükseltebilirsiniz. Ayrıca TikTok profilinizdeki toplam izlenme sayısını da TikTok izlenme satın al yaparak arttırabilirsiniz. Son olarak ise videolarınızdaki etkileşimleri yükseltmek için yorumlarınızı TikTok yorum satın al ile yaptırabilirsiniz.

4.4/5 - (16 Oy)

sosyalperi

Sosyal Peri, sosyal medya pazarlama ajansıdır. Sosyal medya platformları hakkında güncel bilgiler ve gelişmiş sosyal medya hizmetlerimiz ile sosyal medya hesaplarınızın performansını yükseltiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu