Sosyal Medya

Instagram Engelleyenleri Görme 7 Yöntem

Instagram kullanıcıları, fotoğraf ve video paylaşım platformunda kendileriyle etkileşime girmelerini engellemek için diğer kullanıcıları engelleme olanağına sahiptir. Kullanıcılar, engelledikleri tüm hesapları kendi özel engellenen listelerinde görüntüleyebilir. Bu listeyi görüntülerken, daha önce engelledikleri hesapların engellemesini kaldırma seçeneğine sahip olacaklar. Instagram engelleyenleri görme işlemleri için okumaya devam edin.

Birisi sizi Instagram’da engellediyse, bu onun hesabına erişiminizi iptal ettiği anlamına gelir. Birinin profilini veya gönderilerini görmenizi engellemesinin birkaç nedeni olabilir:

  • Yayınladığınız bir şeyden rahatsız olmuş olabilirler veya içeriğinizi beğenmemiş olabilirler.
  • Onları taciz ettiğinizi veya beslemelerini veya mesajlarını spam yaptığınızı düşünürlerse, sizi engelleyebilirler.
  • İzinleri olmadan fotoğraflarını yayınlar veya etiketlerseniz, sizi engelleyebilirler.
  • Sadece çok fazla takipçi istemiyor ve mahremiyetlerini korumaya çalışıyor olabilirler.

Instagram’da Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Son zamanlarda tartıştığınız birinin sizi Instagram’da engellediğinden şüpheleniyor musunuz? Instagram varsayılan olarak sizi engelleyen kişilerin listesini görmenize izin vermez. Aslında, birisi sizi engellediğinde platform sizi bilgilendirmez. Bu nedenle Instagram engelleyenleri görme işlemlerini siz kendiniz uygulamalısınız.

1. Hesabınızdan Instagram Kullanıcı Adını Arayın

Instagram’da biri sizi engellerse, hesabı arama sonuçlarınızda görünmez. Instagram kullanıcı adını tam olarak biliyorsanız, Instagram uygulamanızın arama çubuğunda hesap arayarak sizi engelleyip engellemediklerini öğrenebilirsiniz. Sizi engelledilerse, yalnızca siyah bir sayfa görebilirsiniz.

Instagram uygulamanızı açın. Arama çubuğuna gidin. Arama çubuğuna sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını yazın. Aradığınız kişiyi bulduğunuzda, Instagram profiline girmek için resmine ve adına tıklayın. Onun resimlerini görebilmelisin. Resimlerini veya herhangi bir bilgiyi göremiyorsanız veya arama çubuğunda görünmüyorsa bunun iki nedeni olabilir. Ya bu kişi sizi Instagram’ından engelledi ya da Instagram hesabını tamamen sildi.

instagram engel kaldırma

2. Alternatif Bir Hesaptan Instagram Profilini Arayın

Sizi engellediğini düşündüğünüz kişi kendi hesabınızı kullanarak bulamıyorsanız ve eski kullanıcı adlarının hala etkin olduğundan emin olmak istiyorsanız farklı bir hesap kullanın.

Başka bir hesabınız varsa, arkadaşınızın eski kullanıcı adını aramayı deneyin; profili bulursanız, engellenmişsiniz demektir. Başka bir olasılık da sizi geçici olarak engellemiş olmaları ve kullanıcı adlarını değiştirmiş olmalarıdır.

Bir kişinin profilini görmeye çalışıyor ancak kendi Instagram hesabınızdan göremiyorsanız, muhtemelen Instagram’da engellenmişsinizdir. Ancak engellendiğinizden emin olmak istiyorsanız o kişinin profilini başka bir Instagram hesabından görüntülemeyi deneyebilirsiniz. Bu profili başka bir hesaptan bulabilirseniz, engellendiğinizden emin olabilirsiniz.

3. Bir Tarayıcı Kullanarak Profil Bağlantılarını Arayın

Uygulamanın aksine, Instagram masaüstü web sitesi, sizi engelleyen bir profili aradığınızda açık bir hata mesajı görüntüler. Bir tarayıcı kullanıyorsanız, arama çubuğundan kullanıcının adını veya şuna benzeyen profil bağlantısını alabilirsiniz: https://www.instagram.com/[kullanıcı adı].

Kullanıcı adını bir tarayıcıda Instagram akışınızda ararsanız ve “Üzgünüz, bu sayfa kullanılamıyor” gibi bir hata mesajı alırsanız, kişi muhtemelen sizi engellemiştir. Böylelikle, programsız bir şekilde Instagram engelleyenleri görme kontrolü yapmış olacaksınız.

4. Takipçilerinizi ve Takip Ettiklerinizi Kontrol Edin

Birini engellediğinizde, kişi listenizden otomatik olarak kaldırılır. Yani, Instagram’da birbirinizi takip ediyorsanız, profil sayfanızdaki takipçiler ve takipçiler listesine bakarak da engellenip engellenmediğinizi hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Kimi takip ettiğiniz konusunda seçiciyseniz ve kaç bağlantınız olduğunu biliyorsanız, profil sayfasını kaydırarak kolayca bulabilirsiniz. Onları orada bulamazsanız, muhtemelen sizi engellemişlerdir. Instagram engelleme özelliği, bir kişinin veya kuruluşun hesabını görmek istemeyeceğiniz zaman kullanabileceğiniz bir özelliktir.

instagram engelleyen listesi

5. Yorumlarınıza ve Gönderilerinize Bakın

Instagram engelleyenleri görme işlemini yorum ve gönderileriniz için de kontrol etmelisiniz. Instagram engelleme özelliği, bir kişinin veya kuruluşun hesabını görmek istemeyeceğiniz zaman kullanabileceğiniz bir özelliktir. Bir süredir birbirinizi takip ediyorsanız, muhtemelen birbirinizin profillerinde birden fazla etkileşimde bulunmuşsunuzdur. Şüphelerinizi doğrulamak için önceki gönderilerinizi ve yorumlarınızı gözden geçirin.

Son gönderilerinizden birine yorum yaptığını hatırlarsanız, Instagram profil sayfanızı kontrol edin.

Alternatif olarak, ikinizin de etiketlendiği fotoğraflardan birini inceleyebilirsiniz. Kişi sizi engellediyse, kullanıcı adını Instagram fotoğrafında veya hikaye etiketinde görürsünüz, ancak üzerine tıklayamayacaksınız.

6. Paylaşılan Mesaj Konularınızı Kontrol Edin

Instagram mesajlarınızı inceleyerek hızlı bir kontrol yapabilirsiniz. Instagram uygulamasının sağ üst köşesindeki mesaj simgesine tıklayarak mesaj dizilerinize gidin. Onlarla son mesaj dizinizi bulmak için lütfen aşağı kaydırın.

Kişinin adının altında “Instagram’da birbirinizi takip etmiyorsunuz” gibi bir şey göreceksiniz. Profil sayfasına gitmek için kişinin adına tıklayın ve onu tekrar takip etmeyi deneyin. Onları takip edemiyorsanız, bu muhtemelen sizi engelledikleri anlamına gelir.

Instagram’da engellendiğinizi düşünüyorsanız, onlara özel mesaj göndermenin bir anlamı yok. Bunun nedeni, Instagram’da biri tarafından engellendiyseniz, bu aynı zamanda Instagram Direkt Mesajlarında da engelleneceğiniz ve kişinin özel mesajınızı almayacağı anlamına gelir.

instagram engelleyenleri görme

7. Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullanarak Sizi Kimlerin Engellediğini İzleyin

Instagram engelleyenleri görmek için için Instagram için Reports for Followers (iPhone) veya Reports+ Followers Analytics (Android) gibi Instagram engelleyicileri algılayan üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bu uygulamalar, profil görüntülemeleri, takibi bırakmalar vb. dahil olmak üzere çeşitli ölçümleri izleyebilir. Sizi kimin engellediğini hemen size bildirecekler. Bir “Takip etmeyi bırak” uyarısı alıyorsanız ancak bir kişinin tam profilini göremiyorsanız, bunun nedeni o kişinin sizi engellemesidir.

Instagram birisini engellemeye izin verdiğinden, insanlar kendilerini koruma ve birinden profillerine tüm erişimi engelleme özgürlüğüne sahiptir. Ek olarak, platformun kurallarına bağlı kalmak ve herhangi bir şiddet içeren veya saldırgan çevrimiçi davranış sergilememek önemlidir.

Yukarıda belirtilen yöntemleri takip ederek, birisinin sizi Instagram’da bloke edip etmediğini kolayca kontrol edebilirsiniz. Ancak, Instagram’da sık sık birini görmediyseniz, hesabını silme veya devre dışı bırakma olasılığını göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Sonuç olarak, Instagram’da engelleyenleri görme maddeleri ile kolayca sizi engelleyenleri tespit edebilirsiniz.

Birisi sizi Instagram’da engellediğinde ne olur?

Profillerini, fotoğraflarını veya hikayelerini göremezsiniz. Instagram engelleyenleri görme işleminden sonra engelleyenler ile mesaj yoluyla iletişim kuramazsınız.

Instagram’da birini engellemek aslında oldukça kolaydır. Bu kişi herhangi bir nedenle sizi engellemek istiyorsa, bunu kolayca yapabilir. Instagram’da birini engelleyebilir veya bir düğmeyi tıklayarak Instagram’da engellenebilirsiniz. Instagram’da birini engellediğinizde artık profilinizi veya resimlerinizi göremezler. Yine de, ararsanız bu kişinin profilini görebileceksiniz.

Beni engelleyen kişileri nasıl görebilirim?

Instagram arama çubuğunda kullanıcı adına göre arama yaparak kontrol edebilirsiniz. Profilleri hiçbir şey göstermiyorsa, onlar tarafından engellendiğiniz anlamına gelir. Sizi Instagram’da engelleyen tüm kişileri gösteren çevrimiçi hizmetleri veya 3. taraf uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Instagram arkadaşım beni engelledi nasıl kaldırabilirim?

Instagram sizi engelleyen kişinin engelini kaldırmak mümkün değildir. Birisi sizi Instagram’da engellediyse, kendi engelinizi kaldıramazsınız. Sizi engelleyen kişi, engellemenizi kaldırabilecek tek kişidir.

Instagramda biri seni engellerse ne olur?

Instagram’da engellendiğinizde, artık sizi engelleyen kişiyle etkileşim kuramazsınız. Profillerini aramada görmezsiniz. Ayrıca gönderilerini veya hikayelerini ana sayfanızda görmezsiniz. Eğer biri sizi engellerse, size DM gönderemez veya alamaz. Sizin ona yaptığınız ve onun size yaptığı yorumlar ve beğeniler silinir.

Instagramda engellediğim anlaşılır mı?

Evet, Instagram’da engellediğiniz anlaşılır. Instagram’da birini engellediğinizde, engellediğiniz kişiye sizin sayfanız gönderi paylaşılmamış gibi görünür. Engellediğiniz kişi, farklı bir hesaptan sizin hesabınızı arayarak engellediğinizi anlayabilir.

İçeriği Değerlendirin

sosyalperi

Sosyal Peri, sosyal medya pazarlama ajansıdır. Sosyal medya platformları hakkında güncel bilgiler ve gelişmiş sosyal medya hizmetlerimiz ile sosyal medya hesaplarınızın performansını yükseltiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu