Sosyal MedyaInstagram Hizmetleri

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Şirketinizin veya belirli bir adresin konumunu Instagram’a eklemek istiyorsanız, Instagram konum ekleme veya Instagram konum oluşturma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Şu an itibariyle Instagram, uygulamasında yeni bir konum oluşturmanıza izin vermiyor. Bu nedenle Instagram’da yeni bir konum oluşturmak için Facebook’u kullanmalısınız.

Facebook, istediğiniz kadar özel konum oluşturmanıza olanak tanır. Facebook ve Instagram birbirine bağlı olduğundan, bir Facebook konumu oluşturduğunuzda bu konum Instagram’da da görünür. Facebook ve Instagram’ınızı birbirine bağlamanıza bile gerek yok çünkü her şey otomatik olarak yapılmaktadır.

Instagram Yeni Konum Oluşturma

Instagram yeni konum oluşturmanız için gerekenler; bir akıllı cihaz ve Facebook uygulamasıdır. Telefonunuzu hazırladıysanız ve Facebook uygulamasına sahipseniz başlayabiliriz. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Yer bildirimini seçin.
 3. Yeni konumunuzun adını yazın.
 4. Ekle’ye dokunun.
 5. Konumuz ile ilgili detayları doldurun ve özel yeri kaydete basın.

Bu kadar! Artık hem Facebook’ta hem de Instagram’da kullanabileceğiniz yeni bir konumunuz var. Telefonunuzda konum servislerini açtığınızdan ve Facebook uygulamasının bu konuma erişmesine izin verdiğinizden emin olun. Bunu yapmazsanız, Instagram konum ekleme işlemi için Facebook konumunuzu tanıyamaz.

instagram işyeri konumu ekleme

Instagram Profilinizde Konum Kullanın

Konumunuz hazır! Şimdi tek yapmanız gereken Instagram’a girip herkesin bundan haberdar olmasını sağlamak. Konumunuzu gönderilerinizde ve hikayelerinizde kullanabilirsiniz. Her ikisi için de kullanmanızı öneririz. Genellikle kullanıcıların daha fazla bilgi edinmek istedikleri için birinin hikayelerinde gördükleri bir konuma daha sık tıklama yapıyorlar.

Bu nedenle hikayelerinize Instagram konum eklemeyi unutmayın!

 1. Bir fotoğraf çekin veya mevcut bir fotoğrafı hikayenize ekleyin.
 2. Hikayenin üst kısmındaki küçük kareye dokunun.
 3. Birçok ek seçenek göreceksiniz. Konum’u seçin.
 4. Konumunuzun adını yazın ve seçin.
 5. Hikayenizi yayınlayın.

Instagram İşyeri Konumu Biyografiye Ekleme

Instagram biyografinize konum eklemek için yalnızca birkaç basit adımı uygulamanız gereklidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıkladık:

 1. Instagram uygulamanıza giriş yapın.
 2. Ekranınızın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunun.
 3. Instagram profil sayfanızda, “Profili Düzenle” düğmesine basın.
 4. “Genel İşletme Bilgileri” bölümüne gidin, ardından “İletişim Seçenekleri”ni tıklayın.
 5. Ardından, “İşletme adresi”ni tıklayın.
 6. İlgili bölümlerdeki iş adresi penceresine sokak, şehir, ilçe ve posta kodunuzu ekleyin.
 7. Ekranın sağ üst köşesindeki onay işaretine dokunun.
 8. “Kişi bilgilerini görüntüle”nin yanındaki düğmeyi açık konuma getirin, ardından onay simgesine dokunarak yeni ayarları kaydedin.
 9. Görüntülü iletişim bilgilerini kaydettiğinizde Profil sayfasına yönlendirilirsiniz. Ekranınızın üst köşesindeki onay simgesine tıklayarak tüm değişiklikleri kaydedin.

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde tamamladıysanız, Instagram işyeri konum ayrıntılarınız artık profilinizde görünecektir.

instagram konum ekleme

Instagram Konum Ekleme Faydaları Nelerdir?

İlk bakışta, Instagram konum etiketlerinin hiçbir faydası yokmuş gibi görünebilir fakat oldukça önemli bir özelliktir. Müşterilerinizin gönderilerine ve Instagram hikayelerine işyeri konumunuzu eklemeye başlaması, yayınlarınızın erişimini ve hesabınıza gelen trafiği artırmaya yardımcı olur.

Müşterilerinizin takipçileri konumunuza dokunarak daha fazla bilgi alabilecek, resimlere göz atabilecek, incelemeleri okuyabilecek ve sonuç olarak potansiyel olarak yeni müşterileriniz olabileceklerdir.

Instagram konum ekleme işlemini tamamladığınızda, bir kişi herhangi bir navigasyon uygulaması aracılığıyla konumunuza yol tarifi alabilir. Fiziksel konumunuzu bulma ve oraya gitme sürecini önemli ölçüde basitleştirir.

Instagram konum, hashtag’ler kadar kullanışlıdır. Birinin Instagram aramasında bir mağaza aradığını hayal edin. Bir kişi fiziksel konumunuzdan uzakta değilse, mağazanız arama sonuçları listesinde görünecektir. Instagram’da bir konum etiketine sahip olmak, yabancılar tarafından keşfedilme ve ziyaret edilme şansınız daha yüksektir.

Akıştaki gönderilerin yanı sıra, insanlar konum etiketinizi Instagram story yayınlarında da kullanabilir. Yerinizin mutlu müşteriniz tarafından etiketlenmesine izin vermek, markanız hakkında daha fazla heyecan yaratmanın kolay bir yolu ve harika bir fırsattır.

instagram konum sorunu

Instagram Konum Bulunamadı Sorunu

Konumunuzu Facebook’ta oluşturur oluşturmaz Instagram’da görebilmeniz gerekse de, bazen durum böyle olmayabilir. Bu genellikle Instagram’ın yeni bilgileri işlemek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Ancak yapabileceğiniz bir şey var. Bazı insanlar önce konumu etkinleştirmeniz gerekebileceğini düşünüyor.

Konumu aktifleştirmeniz için tek yapmanız gereken, yeni konumunuzu kullanarak Facebook’ta bir şeyler yayınlamaktır. Bu şekilde, uygulama bunun gerçek bir konum olduğunu görecek ve siz de onu Instagram’da kullanabilmelisiniz.

Instagram’da konumunuzu görememenizin bir başka nedeni, uygulamanın konumunuzu çok zayıf bulması olabilir. Ama bu ne anlama geliyor? Konumunuz için bir kategori seçmeyi unuttuysanız, algoritma var olmayan rastgele bir yer oluşturduğunuzu düşünebilir.

Özellikle bir işletmeniz varsa, her zaman doğru bir kategori eklediğinizden emin olun. Çok spesifik olması gerekmez. Buna karşın Instagram konum ekleme sürecinde, “Sadece eğlence için” kategorisinden kaçınmanızı öneririz. Adından da anlaşılacağı gibi, Instagram bu konum kategorisini çok ciddiye almamaktadır.

Instagram hesabınızı popüler bir hale getirebilmek için Instagram Hizmetleri servislerimizi kullanabilirsiniz. Ayrıca Instagram’dan nasıl para kazanılır merak ediyorsanız

instagram konum ekleme

Instagram’a işletme konumu nasıl eklenir?

Facebook’ta oturum açın ve “Sayfayı Yönet”e gidin. İşletmeniz için bir konum eklemek üzere “Sayfayı Düzenle”yi tıklayın. Özel konum adınızı ve adresi girin veya haritadan bir adres seçin. Instagram’a giriş yapın ve bir gönderi oluştururken yeni konumunuzu kullanın.

Instagram’da olmayan konumu nasıl eklenir?

Cihazınızda Konum özelliğini “Ayarlar” > “Gizlilik” > “Konum Servisleri” takip ederek açın. Facebook’a giriş yapın ve “Yer Bildirimleri” seçeneğine gidin. “Özel Konum Ekle” seçeneğini bulacaksınız. Tercihinize göre herhangi bir isim ve adresini yazın ve kaydedin. Instagram hesabınız artık özel konumunuzu yayınlamaya hazır.

Instagram konum neden eklenmiyor?

Akıllı cihaz veya cep telefonunuzdaki konum ayarını kontrol edin. Facebook ile bağlanın ve Facebook’ta konumu kontrol edin. İşletmeniz oldukça yeniyse, muhtemelen sisteme eklenmemiş olabilir bununla ilgili Instagram destek ile de iletişime geçebilirsiniz.

4.6/5 - (9 Oy)

sosyalperi

Sosyal Peri, sosyal medya pazarlama ajansıdır. Sosyal medya platformları hakkında güncel bilgiler ve gelişmiş sosyal medya hizmetlerimiz ile sosyal medya hesaplarınızın performansını yükseltiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu