Twitter HizmetleriSosyal Medya

Twitter Takipçi Sayısı Arttırma Yolları

Twitter, son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmuş durumdadır. Twitter takipçi sayısı arttırma yolları, yöntemleri ve taktikleri herkes için son yıllarda fazlasıyla ilgi çeken bir konudur.

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından biri olan Twitter, sınırsız içeriği sayesinde gün geçtikçe çok daha fazla önemli hale geliyor. Son dönemlerde özellikle haber paylaşımı için kullanılmaya başlanmış olmasına rağmen, şirketler açısından taşıdığı iletişim aracı olarak önemi hala daha oldukça yüksektir.

Neden Twitter’da Takipçi Sayısı Önemli?

Her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Twitter’da da takipçi sayısını yükseltmede dijital medya dünyasındaki başarı ve tanınmışlık için oldukça önemlidir. Bildiğiniz üzere dijital başarı, kazanılan takipçi sayısı, gelen beğeniler veya etkileşimler ile direkt olarak bağlantılı bir durumdadır.

Sonuç olarak Twitter Takipçileri bir imajdır. Twitter takipçi sayınızın yüksek olması profilinizin imajını, prestijini arttırabilir. Daha fazla etkileşim ve erişim alabilirsiniz. Ayrıca, takipçi sayınızın yüksek olması büyük kitlelere ulaşmanızı ve para kazanmanızı sağlar.

Twitter Nedir? Takipçi Nasıl Arttırılır?

Twitter Nedir? Takipçi Ne İşe Yarar?

Twitter, kullanıcılarının belirli bir sayıdaki karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adında gönderiler hazırlayabildiği bir sosyal medya ağı olarak ilk kez Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams isimleri tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da tamamen herkes için kullanıma açılmıştır. 2013’te en çok ziyaret edilen 10 sosyal medya sitesinden biri olmuştur ve çok kez “internetin SMS uygulaması” olarak tanımlanmıştır. Mart 2016’da 310 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış ve her geçen gün ile birlikte daha da popülerleşmeye devam etmektedir.

Twitter’ın asıl amaçlarından biri insanları birbirine bağlamak ve insanların düşüncelerini kendileri gibi düşünecek veya ilgisini uyandırabilecek bir kitle ile paylaşmalarını sağlamaktır. Twitter, kullanıcılarının günümüzde gelişen ve ortaya çıkan en büyük haberleri ve etkinlikleri keşfetmelerini, takip etmeyi sevdikleri içerik üreticilerini veya büyük şirketlerinin aktivitelerini takip etmelerini, aynı zamanda da dijital olmayan dünyada görüşemedikleri arkadaşları ile rahatça iletişim kurmasını sağlar. Tüm bunlara ek olarak, uzun süredir PR ekipleri ve pazarlamacılar Twitter’ı marka bilincini artırmak ve var olan müşterilerini memnun etmek için kullanmaktalar.

Twitter platformunu kullanarak görmek istediğiniz ünlü gazetecilerin, spikerlerin, futbolcuların, oyuncuların ve daha birçok ünlü kişiliğin profillerini takip edebilirsiniz. Her gün değişen gündem ile ilgili en sıcak gelişmeleri Twitter Hizmetleri sayesinde hızlıca öğrenebilirsiniz.

Twitter üyeleri aynı zamanda kendi hayatlarındaki son gelişmeleri veya düşüncelerini kişisel hesaplarındaki takipçileriyle paylaşabilir. Kitlesel anlamda büyümüş ve gelişmiş hesaplar aynı zamanda yardıma muhtaç kişiler için destek kampanyaları oluşturabilirler.

Twitter Takipçi Sayısı Arttırma Kasma Yükseltme

Twitter’ı Çekici Kılan Unsurlar

Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından kolayca görülebilir ancak kullanıcılar gönderdikleri tweetleri sadece kendi takipçilerinin görebileceği şekilde de rahatça sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların hesaplarını takip etme tuşu ile takip edebilirler.

Kullanıcılar, takipçisi oldukları kişi veya hesapların takipçi sayısını ve bu kişilerin hangi trendleri veya kimleri takip ettiklerini görebilirler. Uygulama üzerindeki kullanıcılar Twitter aracılığıyla bütün tweetlerini gönderebilir ve başkalarından tweet alabilirler.

Twitter Takipçi Sayısı Arttırma Taktikleri

Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Artar?

Twitter’da başarı sağlamak diğer sosyal platformlarda olduğu gibi uzun bir süreci temsil edebilmektedir. Twitter’da hedef kitle ile kolayca etkileşim sağlayacak paylaşımlar yapılmalı ve bu paylaşımlarda dikkat çekici etiketler kullanılmalıdır. Temel renginden, görsel, görünüşüne kadar bir Twitter profilinin yaydığı enerji fazlasıyla önemsenmeli ve kişisel olsun veya kurumsal olsun stratejik gönderiler, uygun ve kaliteli görsellerle bir bütün halinde desteklenmelidir. Twitter takipçi sayısı arttırma yolları için düzenli ve etkileşim alacak paylaşımlar yapılmalı ayrıca geri bildirimler fazlasıyla önemsenmesi gereklidir.

  • Sık sık, trendlere uyacak şekilde ya da bilgilendirme içerikli gönderiler oluşturmalı ve mümkünse fotoğraflar ile desteklenmelidir. Görsele sahip gönderiler görsel içermeyen gönderilere göre; %150 daha fazla retweet, %89 daha fazla beğeni, %18 daha fazla tıklama aldığı araştırmalar sonucu ortaya çıkarılmıştır. Bu istatistiklerden de anlaşılacağı gibi gönderilerinizde görsel kullanmanız, etkileşim oranınızı büyük oranda arttıracaktır.
  • Gönderi atma süreniz optimize ve düzenli olmalıdır. Gönderilinizin ilk 24 dakikası çok önemli. Bir gönderi alacağı retweet sayısının yarısına yaklaşık 24 dakika içerisinde ulaşıyor. Bu oran, alacağınız tüm etkileşim oranının asıl zirvesidir. Retweet almaya elbette devam edebilirsiniz ancak bu olduğundan çok daha fazla yavaş ilerler ve uzun bir zamana yayılabilir. Bu istatistik ile 2 tweet paylaşımı arasında 24 dakikalık bir ara verilirse, maksimum etkileşimi alabilme ihtimaliniz artacağı anlaşılabilmektedir.
  • Dikkat çekecek etiketler, görseller ve düzgün bir dil kullanmalısınız. Bir veya daha fazla etiket kullanılan gönderiler %55 daha fazla beğeni ve retweet alıyor. Gönderilerinizde içeriğiniz ile alakalı farklı ve ilgi çekici etiketler kullanarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Özellikle #TT (Trending Topics) olan bir etiketi kullandığınız zaman etkisini fazlasıyla görebileceksiniz.
  • Mentionlar, retweetler ve etiketler ile etkileşiminizi arttırmayı denemelisiniz. Fazla mention barındıran ya da aracılığı ile gibi ifadeler içeren Twitter gönderileri, linklerinizin tıklanma oranlarını büyük bir şekilde arttırıyor. Diğer kullanıcılar üstünde etkili olacak kelime ve ifadeleri kullanmanın en kolay yolu başkalarına cevap vermektir. Vereceğiniz mentionlar ile güvenilir insanları işaret ederek gönderilerinizdeki linklerin tıklanma ve erişim sayısını yükseltebilirsiniz.

Dijital Medya, Pazarlama ve Twitter

Dijital Medya’da Twitter Takipçilerinin Önemi

Örnek vermemiz gerekirse, herhangi bir reklamcılık ile ilgili bir yazınız var ve burada bir dijital pazarlamacının da belirttiği birçok bilgiye yer verdiniz. Gönderinizi hazırlarken bu kişiyi de mentionlayarak yazınızın hazır linkini eklerseniz, gönderiniz ve yazınız çok daha güvenilir bir görüntü sunacağından tıklanması da artacaktır. Böylece Twitter takipçi sayısı arttırma yöntemlerini iyice harmanlayabilirsiniz.

  • Twitter hesabınızın profil görüntüsü ilgi çekici ve dolu olmalı, mümkünse kendi isminizi ve görsellerinizi kullanmayı seçmelisiniz.
  • Paylaşacağınız videolar en çok dikkat çeken gönderilerden olacaktır. İlgi çekici videoları profilinizde tutmaya dikkat etmelisiniz. Videolu gönderiler %28 daha fazla retweet almaktadır. Gönderi formatlarınızı değiştirerek ve zaman zaman videolar paylaşarak hem gönderi çeşitliliğinizi arttırabilir hem de daha fazla retweet alabilirsiniz.
  • Kendi hesabınızdan daha büyük bir kitleye sahip ve ilgi çekici hesapların gönderilerini örnek almalı, onların gönderilerine kendi düşünceleriniz ile etkileşim yaratmalı takipçilerinin dikkatini çekmelisiniz.
  • Gönderileriniz çok uzun olmamalı, toplanan verilere göre kullanıcılar karakter sınırını dolduran uzun gönderiler yerine kısa ve kolay açıklanıp anlaşılabilecek gönderileri görmeyi tercih ediyorlar.
  • Gönderilerinizde kullanacağınız rakamlar verilere göre %17 kadar daha fazla tıklanma alıyor. Alakalı ve ilgi çekeceği olacağı şartıyla, oranlar veya rakamlarla süslediğiniz gönderiniz daha çok dikkat çekecektir.

Twitter takipçinizi arttırdıktan sonra ilk bakmanız gereken nokta ise etkileşiminizin yüksek olmasıdır. Etkileşiminizi yüksek tutmak için Twitter yorum satın al yaparak, etkileşimi yüksek tutabilirsiniz.

4.1/5 - (17 Oy)

sosyalperi

Sosyal Peri, sosyal medya pazarlama ajansıdır. Sosyal medya platformları hakkında güncel bilgiler ve gelişmiş sosyal medya hizmetlerimiz ile sosyal medya hesaplarınızın performansını yükseltiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu